title

BLOG

 

Ustanowienie Międzynarodowego Dnia Ogrodów 5.IV – Podpisz petycję

07 kwi 2019, by Jakub 'Gardner' Myśliwiec in Newsy

Piątego kwietnia, z rozmachem i radością, powitaliśmy Wiosnę i nowy sezon ogrodniczy wraz z 350 miłośnikami ogrodów – właścicielami, projektantami i innymi profesjonalistami. Powitanie Sezonu 2019, impreza komercyjna organizowana na Garden Pro w Krakowie, spoiło wiele pomysłów i radosnych wyzwań – między innymi, kiedy uświadomiliśmy sobie, że do tej pory Nie Ma i Nikt Nie Obchodzi

Międzynarodowego Dnia Ogrodów

Postanowiliśmy go ustanowić.

Zebraliśmy już ponad 100 podpisów w formie papierowej na naszej imprezie, teraz zapraszamy

– złóż podpis online na portalu obywatelskim Avaaz.org

https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/architekci_krajobrazu_Miedzynarodowy_Dzien_Ogrodow_5_kwietnia/

Kiedy zbierze się dość podpisów – planujemy złożyć naszą petycję rękami rządu polskiego do ONZ.

Gdy zostanie proklamowana – co roku będziemy świętować razem z całym światem naszą miłość i pasję do ogrodów. I oczywiście będziemy mogli się chwalić „na arenie”, że idea narodziła się w Polsce, w Krakowie.

Rys historyczny:

Siedzieliśmy z Łukaszem Kilarskim w krakowskim Makro, na obiedzie w stołówce pracowniczej.. i czytaliśmy gazetkę firmową. Gazetka była dla nas wszechstronnie inspirująca (m.in. zwróceniem uwagi że największą wartością firmy są opiekunowie klienta ! ). Obwieszczała nadejście Dnia Pizzy i związane z tym promocje. Łukasz mnie spytał – a kiedy jest dzień ogrodów? Nie wiedziałem. Zaczęliśmy dzwonić, szukać w internecie.. nikt nic nie wiedział. Znaleźliśmy World Naked Gardening Day (bardzo śmieszne 😛 ), ale nie To.

Więc postanowiliśmy go ustanowić.

Jakub Gardner Myśliwiec

Relacja z imprezy:

5.IV 2019 GardenPro w Krakowie zaprezentowało produkty i dzieła sztuki 25 nowych dostawców i artystów, którzy rozpoczęli współpracę z miejscem. Bazując na zbieranych stale opiniach i podziękowaniach – uznajemy, że skutecznie rozbudziliśmy apetyt na odważne pomysły, którymi możemy ożywić nasze ogrody. Wyjątkowe iluminacje. Muzyka. Gotowanie w ogrodzie. Rzeźby i batiki. Relaks w jacuzzi. I wiele innych.

Razem z Garden Pro staramy się rozniecić i nakreślić marzenie o ogrodzie prywatnym na miarę XXI wieku. Zainspirować i zachwycić nowoczesnymi możliwościami. Pomóc zawodowcom i osobom prywatnym w tworzeniu dla pięknych i żywych miejsc, w których można odpoczywać i spędzać czas z bliskimi. Promować solidne i łatwe w utrzymaniu materiały i produkty. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Dziękujemy za wsparcie!

Wielkie podziękowania dla Natalii Iwan, która pomogła nam udźwignąć tą szaloną ideę (organizacyjnie i energetycznie).

#

#miedzynarodowydzienogrodow

#internationalgardenday

NO COMMENT

Sorry, the comment form is closed at this time.