Konferencja 9. II – Kraków Miastem Ogrodów Społecznych


Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida na Nowej Hucie:

we wtorek, 9 lutego 2016 r.
w ARTzonie / oś. Górali 4, Kraków
Jeśli interesuje Cię ten temat, chcesz założyć ogród społeczny w swojej okolicy lub już jesteś zaangażowany w istniejący – na pewno warto przyjść, bo to pierwsze tego typu spotkanie w Krakowie. Prelekcje będą mieli twórcy OS-ów w Krakowie oraz przedstawiciel Green Cross Poland.

Z naszej strony zapewniamy nagranie i publikację przebiegu spotkania, wspieramy promocyjnie oraz postaramy się wzmocnić kwestię późniejszej integracji, wymiany doświadczeń i nawiązywania różnych form współpracy dla osób, które są zaangażowane w powstawanie Ogrodów Społecznych tu w Krakowie i całej Polsce. Będziemy się starać, aby nie skończyło się na jednej konferencji, ale powoli powstawał zorganizowany i ogólnopolski ruch zakładania OS-ów.

Poniżej tekst zaproszenia od organizatora:

W Krakowie coraz częściej zauważamy, ale ciągle jeszcze mało mówimy o tak licznie powstających ogrodach sąsiedzkich, czy społecznych. A tworzą się one z powodów bardzo elementarnych: potrzeby kontaktu z przyrodą, realizacji pasji i zainteresowań, chęci spędzania wolnego czasu w sposób czynny i mądry, spotkania z innymi osobami, mieszkania w zadbanej i przyjaznej przestrzeni itp. Powstają na nieużytkach, w miejscach zaniedbanych i mało reprezentacyjnych. Tworzone są z wielkim zaangażowaniem, z wykorzystaniem ciekawych i edukacyjnych pomysłów, z poświęceniem wolnego czasu, przeznaczeniem prywatnych funduszy. Często efekt końcowy okupiony jest dużym wysiłkiem fizycznym. Praca ich twórców zasługuje na szacunek.

Pracowania Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida wraz z Partnerami zapraszają na spotkanie, którym rozpoczynamy dyskusję o przyszłości ogrodów społecznych w naszym mieście. Szukanie nowych rozwiązań w organizacji i użytkowaniu tych ogrodów, innowacyjne podejście władz miasta i dzielnic Krakowa we wspieraniu ogrodniczych inicjatyw społecznych jest szansą na wzmocnienie tego ruchu, a także na jego ciągłe doskonalenie. KRAKÓW MIASTEM OGRODÓW SPOŁECZNYCH to hasło, które będzie nam towarzyszyć w tych poszukiwaniach.

Na pierwsze spotkanie z udziałem miejskich ogrodników, Pana Piotra Kempfa – dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, przedstawicieli rad dzielnic oraz organizacji pozarządowych zapraszamy w dniu 9 lutego o godz. 17.00 do ARTzony Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 4 w Krakowie.

Related Posts