Walki o pierwszego sponsora


Szukanie sponsora na layout. Pierwsza i najważniejsza rzecz.

Uważam, że marketing organizacji musi być na absolutnie najwyższym poziomie. Zdziałam teraz co mogę aby to osiągnąć, a z czasem ktoś lepszy ode mnie to potem udoskonali..

Szukałem sponsora na ok. 50$ – profesjonalny motyw wordpressa z themeforrest. Miałem jeden upatrzony, o szerokim zakresie dopasowywalności, mobilny, z dobrym wsparciem technicznym.

Nie mogłem już (pryncypialnie!) zasponsorować tego osobiście, bo ta pierwsza potrzeba OOP była testem sensowności organizacji. Po swoich doświadczeniach z „pakowaniem kasy” w działalność społeczną zdecydowałem, że nie mogę tak postępować, bo to właśnie aktywni partnerzy i wolontariusze, swoją wolą wsparcia, są wyznacznikiem tego czy ta akcja ma sens czy nie. Jeśli będę ją rozwijał tylko za swoje pieniądze, nigdy się o tym nie przekonam, a moje działania będą graniczyć z oszołomstwem…

Pierwszy przyjaciel, S., odpowiedział na moją oficjalną (!) prośbę o sponsoring następująco:

50$ ci nie dam bo korzyści mierzalne dla XYZ (dop: mojej firmy) są na dzień dzisiejszy kompletnie abstrakcyjne. Dlaczego mam „kupić” linka na stronie organizacji która nie istnieje za 150 zł zamiast wydać je na np. adwords? „Bo kiedyś będzie wielka i mogłem być tym pierwszym?” – trudno.
Wróć z portfolio….. sukcesami, namacalnymi korzyściami (inne niż liczbowe nie istnieją)…. powiedz, że masz 2 000 uu / miesięcznie to razem z XYZ team zastanowimy się.
… udowodnij mi, że byłem frajerem, że nie wierzyłem.

Drugi przyjaciel, M. również się nie zgodził, ale jednak został sponsorem (!)… chociaż odpowiedział:

zapoznałem się z informacjami na stronie i nie zostanę sponsorem, z kilku powodów (zwracasz się do mnie z prośbą oficjalną, więc patrzę na to jak ofertę od obcej osoby 😉 ):
– osobiście nie utożsamiam się z ideami, które komunikujesz ponieważ w ogóle nie czuję się patriotą, a raczej obywatelem świata. Uwielbiam parki, dlatego tak dużo czasu spędzam w UK, ale w ogóle nie jestem zainteresowany walką o to aby było zielono w PL 😉
– wspieram np. stowarzyszenie „Przyjaciele Dunajca”, ponieważ chcę aby poprawiała się jakość w tym i rybność polskich rzek i to jest dla mnie wystarczająca motywacja do zaangażowania. W Twoim projekcie takich motywacji dla siebie nie odnajduję.
– nie jestem rodzicem, więc może dlatego nie czuję argumentów o placach dla dzieci itp.
Podsumowując nie jestem zainteresowany zaangażowaniem się w projekt ALE głęboko wierzę w to, że znajdzie się wiele osób, które będą podzielały Twoje poglądy i zaangażują się w wizję, którą właśnie płodzisz.
Jeśli będziesz potrzebował coś przegadać, służę wsparciem 🙂
3mam kciuki!:)

…to jednak ze względu na swoje działania biznesowe dysponuje sporą bazą profesjonalnych layoutów do wordpressa i zgodził się aby OOP skorzystało z jednego z nich.

To mi się podoba- pomoc bez poczucia straty!

…a to oznacza, że…

POSUWAMY SIĘ DO PRZODU!!

Jak tylko skończę opracowanie graficzne strony zaczynam promocję na szerszą skalę i szukam teamu zapaleńców, którym cele OOP będą NAPRAWDĘ bliskie – tak jak mnie.

Related Posts