Zostań Filantropem


Organizujemy crowdfunding i inne zbiórki. Oszczędnie i racjonalnie gospodarujemy finansami. Sami się utrzymujemy. Ale nie możemy realizować naszych ambitnych celów i przedsięwzięć z rozmachem bez hojnych mecenasów. Prywatnych filantropów.

Realizacja celów OOP jest możliwa tylko dzięki Twojemu wsparciu finansowemu.

Dlaczego miałbyś pomóc?

Żeby wyrazić swoje poparcie dla naszych działań.

Twoje pieniądze, jako Twoja własność – to Twój głos.

Finansując nas, zabierasz stanowisko w sprawie stanu polskiej zieleni, otoczenia naszego życia. Zgaszasz się, że potrzebuje ono wszechstronnej pomocy na wielu poziomach. Potwierdzasz, że jesteśmy potrzebni i chcesz, żebyśmy wykonali swoją pracę dla naszego kraju i społeczeństwa.

Czemu nie staramy się o środki państwowe?

Nie chcemy być beneficjentami przymusowych danin.

Wolelibyśmy nie pozyskiwać żadnych pieniędzy publicznych – czy to krajowych czy unijnych. Pieniądze publiczne są bezosobowe, a my chcemy być odpowiedzialni wobec prywatnych darczyńców – ludzi którym ZALEŻY.

Oddolność inicjatywy powstawania OOP ma być wzorem postawy obywatelskiej. Wiary w wartości takie jak: inwestowanie w rozwój, w przyszłość, perspektywiczne myślenie… i miłości do pięknych ogrodów. Robimy to dla Polski, z Polakami, dzięki polskiemu, społecznemu kapitałowi zaufania.

Na co zostaną przeznaczone zbierane przez nas środki?

Na inwestycje w projekty

W tym momencie naszym priorytetem jest Ogrodowa Mapa Polski. Do umieszczenia na mapie jest wiele tysięcy parków i ogrodów. To ogrom pracy, któremu nie podołamy bez minimalnych inwestycji.

Chcemy poszerzać naszą otwartą bibliotekę ogrodową o kolejne pozycje, zwłaszcza zagraniczne.

Działania edukacyjne, związane z badaniem rynku, gromadzeniem, analizą i przetwarzaniem wiedzy nie wymagają wielkich nakładów… ale postępy w ich realizacji są powolne lub zatrzymane przez brak środków.

Na fundusz Ogrodów Otwartych

Nasz cel to zakładać nowoczesne parki – Ogrody Otwarte – na zawsze i dla każdego. Utrzymanie takich miejsc wymaga dużych nakładów finansowych, więc wszystkie nadwyżki odkładamy na realizację tego przedsięwzięcia.

Pomóż założyć prywatny Ogród Otwarty.

Wyobraź sobie, że posiadana przez Ciebie nieruchomość może służyć okolicznym mieszkańcom, ale także odwiedzającym z całej Polski… przez następne dziesiątki i setki lat.

Że powstanie tam piękny park, służący rekreacji i relaksowi wszystkich pokoleń – ale także edukacji i rozwojowi wiedzy ogrodniczej.

Możesz zapewnić sobie nieśmiertelność, otwierając Ogród Otwarty swojego imienia. Czy to nie przepiękna idea?

Jeśli taka będzie Twoja wola – będziesz mógł w niej mieszkać do końca życia, opiekując się nią w o wiele świetniejszej formie. I być spokojnym, że nie zniszczeje, ale będzie kwitnąć i służyć po Twojej śmierci wielu przyszłym pokoleniom. A Twoje nazwisko zostanie na zawsze zapisane w historii – w nazwie miejsca, które ofiarowałeś.

Przekaż środki za pomocą przelewu tradycyjnego na konto bankowe

konto bankowe: PL 29 1600 1039 1841 7442 6000 0001
IBAN: PPABPLPK
bank: BGZ BNP Paribas S.A
Organizacja Ogrodów Polskich

Related Posts