Nie potrzebujemy rozpychać się szeroko – prelekcja poświęcona idei Ogrodu Minimalnego


Jakub Gardner Myśliwiec, założyciel OOP bierze udział w Arenie Krajobrazu, współtworząc przestrzeń, w której pasjonaci i specjaliści mogą wymieniać się wiedzą z zakresu ogrodnictwa. Zobacz prelekcję poświęconą idei Ogrodu Minimalnego, opartego na podstawowych założeniach ekologicznego współżycia z naturą.

Ogród, zdaniem twórcy idei Ogrodu Minimalnego, nie musi być przestrzenią zdominowaną przez człowieka, przeciwnie, w swojej naturalnej formie może budzić zachwyt i dawać satysfakcję. Wystarczy, że skupimy się na podstawowych potrzebach, które wiążą się z poczuciem komfortu oraz zadbamy o poczucie prywatności i bezpieczeństwa.

Czego zatem potrzebujemy, by wygodnie spędzić czas na łonie natury?

Chcemy mieć gdzie usiąść, móc osłonić się od wiatru i deszczu, wspaniale byłoby móc coś zjeść lub wypić pod gołym niebem. Zaspokojenie tych podstawowych potrzeb w zasadzie wystarcza, by w pełni cieszyć się ogrodem, który daje ukojenie i pozwala korzystać z bliskości natury. Zasady funkcjonowania w ogrodzie wydają się niezwykle uniwersalne i w swoich założeniach są jedynie rozwinięciem idei piknikowego kocyka.

Zobacz wystąpienie Jakuba Gardnera Myśliwca, założyciela OOP

Budujemy dopasowane do naszych wymagań i preferencji domy, wyposażamy je w ergonomiczne meble, inteligentne udogodnienia i obowiązkowo, wielkie przeszklenia, by zacierać granicę między domem i ogrodem. Urządzając ogród chcemy stworzyć przestrzeń harmonijną i komfortową.

Idea Ogrodu Minimalnego, jak mówi jej twórca Jakub Gardner jest rozwinięciem tego piknikowego kocyka, który wcale nie musi zajmować dużej przestrzeni, byśmy mogli cieszyć się pięknem i bogactwem natury. Nie potrzebujemy się rozpychać szeroko, możemy wszystkie te potrzeby realizować na niewielkiej przestrzeni – tłumaczy Myśliwiec.

Celem ARENY KRAJOBRAZU jest dać profesjonalistom z branży ogrodniczej, tuż przed kolejnym sezonem, możliwość wymiany wiedzy, doświadczeń oraz zapoznania się z najnowszymi trendami w projektowaniu ogrodów. Na program złoży się kilkanaście praktycznych warsztatów i pokazów, które zostały tak pomyślane, aby każdy z uczestników mógł na żywo skonfrontować swoje dotychczasowe doświadczenia – mówi Tomek Ciesielski założyciel Fundacji FRACTAL.

Related Posts