Postępy w realizacji projektów


Mamy w tym momencie 3 aktywne projekty:

Zderzenia z rzeczywistością | ZzR Kraków
Spotkania zawodowca ze studentami. Otwarcie młodym oczu, dostarczenie wiedzy i udzielenie praktycznych wskazówek. Zainspirowanie ich do takiego rozwoju, który ułatwi im start zawodowy po skończeniu studiów. Trochę wykładu, dyskusja, odpowiedzi na każde pytanie. Wszystkie relacje na Youtube.
Strona projektu: oop.org.pl/projekty/zderzenia-z-rzeczywistoscia/
Katalog Wiedzy i Praktyki Ogrodniczej | WIPO
Katalog praktycznej wiedzy „jak zakładać ogrody w Polskich warunkach klimatycznych”. Encyklopedia, podręcznik zawodowca, tablice ogrodnicze, 100% merytoryki, bez humanizmu, marketingu i reklam. Zbieramy rozproszony po książkach, periodykach, ludziach, forach itd.. kapitał tej trudnej wiedzy w jednym miejscu i udostępniamy za darmo.
Strona projektu: wipo.oop.org.pl (szkic, w budowie)
Ogrodowa Mapa Polski | OMP
Promujemy turystykę ogrodniczą i spędzanie wolnego czasu w ogrodach. Katalogujemy w jednym miejscu wszystkie warte odwiedzenia polskie ogrody otwarte. Publiczne i prywatne. Parki, ogrody botaniczne, arboreta, prywatne ogrody otwarte. Dobrze opisane, łatwo wyszukiwalne, ze zdjęciami, ocenami i komentarzami odwiedzających.
Strona projektu: omp.oop.org.pl (gotowa wersja deweloperska)
Jak to wygląda w rzeczywistości?

  1. ZzR
    ZzR okazało się sukcesem. Spotkania są łatwe w organizacji, opracowanie i wrzucenie w sieć nagrania zajmuje niedużo czasu. Sporo osób daje mi informację zwrotną, że ogląda to w sieci.

Do końca roku akademickiego będę realizował ten projekt osobiście (pozostałe jeszcze 2 spotkania są przewidziane jako pytania – odpowiedzi.

W przyszłym planuję zapraszać specjalistów różnych dziedzin, którzy mogą przekazać wiele praktycznych informacji na temat np. konstrukcji, sieci, roślin, etc. Zobaczymy na co będzie zgłaszane zainteresowanie.

Potrzebny krakowski koordynator projektu!

Pracy jest nie dużo, ale wymaga ogarnięcia, a na pewno skoordynowania działań promocyjnych i podwyższenia jakości organizacji samych spotkań. Zapraszam chętnych do kontaktu.

  1. WIPO
    Katalog WIPO zaliczył falstart. Pisałem o tym na FB.

Żeby dzielić się wiedzą, trzeba najpierw ją mieć. Redaktorami portalu (mimo mojego pierwotnego pomysłu) z zasady nie mogą być studenci czy świeżo upieczeni absolwenci, ponieważ nie są wstanie przefiltrować np. znajdowanej w sieci wiedzy przez swoje doświadczenie praktyczne (ponieważ go nie mają). Mogą natomiast pomagać tworzyć portal i uczyć się przy tym.

Każdy dział tematyczny musi mieć zaangażowanego opiekuna merytorycznego. Poszukiwani specjaliści z doświadczeniem. Jeśli znacie takich ludzi, podsyłajcie namiary na nich.

Zakładam w tym roku znaleźć opiekunów do wszystkich głównych działów. Chcę, aby mieli pieczę treścią główną i pracą osób, które chcą działać i się uczyć, ale brak im kompetencji, żeby dostarczyć treść wysokiej jakości.

Potrzebny jest również mocny redaktor naczelny, który zepnie wszystko razem, będzie pilnował deadlinów i tempa postępów w każdym temacie. Szukamy.

Sama strona wymaga też lepszego opracowania wizualnego, technicznego i marketingowego. Będę nad tym pracował w najbliższych miesiacach.

Dlatego na razie stopujemy, pewnie z końcem roku wrócimy do tematu.

Będę informował publicznie o możliwości ponownego angażowania się w tej projekt jak wznowimy prace.

Przesuwamy nasze siły i zaangażowanie do…

  1. OMP
    Strona jest w większości gotowa – wersja beta 2.0. Trzeba wypełnić ją treścią 🙂

Sądzę, że kiedy będziemy mieć ok 100 miejsc na mapie, zakończymy wszystkie testy oraz poprawki i będziemy ja mocniej promować. A tym samym nabierać tempa w inwentaryzowaniu polskiej zieleni.

OMP ma bardzo dobry potencjał wzrostowy, a także gwarantowany sukces jako przydatne narzędzie dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu (a kto nie lubi?), mają dzieci i nie chcą kisić się z nimi w domu (stąd place zabaw), a także zwyczajnie nie mają pomysłu gdzie spędzić najbliższą godzinę lub kilka (tu miejsca z oznaczeniem gdzie można się napić i coś zjeść). Ludzie uwielbiają też wystawiać oceny i opinie, wiec mam nadzieję, że to także przełoży się na większy ruch.

Ścigamy się nieco z ruchem ponieważ jest to postawione na moim serwerze o małej przepustowości i jeśli zaczniemy mieć dużo gości, trzeba będzie kupić dużo droższy hosting i w pewnym momencie pewnie poprawić technologię (darmowy wordpress ma swoje ograniczenia, a i tak musiałem kupić parę dodatków) … stąd strony prezentujące punkty handlowe i producentów roślin będą umieszczane w zamian za wsparcie projektu (to model biznesowy). Zresztą pomysłów na rozwój jest sporo, wiele z nich wymaga już większych środków.

Na stanowisko redaktora naczelnego zaoferował się Andrzej, więc będziemy teraz spinać wszystko razem i wypełniać mapę lokacjami.

Zapraszam do oceny strony, wychwytywania błędów i dyskusji na ten temat na FB.

Zapraszam wszystkich do działania właśnie przy tym projekcie.
Aktywni redaktorzy będą promowani na stronie Redakcja
Autor treści będzie podany zawsze z dowolnym linkiem w źródłach
Projekt zapowiada duży ruch więc jest to fajna promocja dla swoich zawodowych stron i profili, wpływająca na ich pozycjonowanie w sieci
CO MOŻESZ ZROBIĆ?

Zostań redaktorem. Pokazuj miejsca ze swojej okolicy. Studenckiej, zawodowej, rodzinnej. Rób fotki w podróży (ładne! nie muszą być wielkie, 2000px wystarczy). Możesz kręcić filmy (720p). Zrób notatkę co tam jest, żeby potem napisać parę słów (krótko i na temat, bez lania wody!). Zapisuj lokalizację / adres / współrzędne, żeby można było to potem odszukać.

Zapraszaj innych do współtworzenia OMP (i korzystania z niej oczywiście!). Poniżej wizytówka w formacie 9×5 cm. Gotowa do druku (cyfrowy jest dziś śmiesznie tani, nie zbiedniejesz). Rozdawaj każdemu. Znajomym, rodzinie, pani w sklepie – jak wydaje Ci resztę, oddaj jej wizytówkę. Powiedz parę słów (to świetny trening biznesowy!).

Pobierz 1 i 2 strona:

Jeśli chcesz pomóc, zgłoś się wcześniej koniecznie i powiedz, co będziesz opracowywać, żeby nie było dublowania tematów, które nie są jeszcze opublikowane. Naczelny będzie zarządzał pracą redaktorów… i czekamy na wstępnie opracowane miejsca! Na pierwszy raz nie staraj się bardzo, będziemy korygować.

Related Posts