title

Zostań filantropem

 

drop

Będziemy organizować crowdfunding i inne zbiórki. Będziemy oszczędnie i racjonalnie gospodarować finansami. Będziemy się sami utrzymywać.

Ale nie możemy realizować naszych celów i przedsięwzięć bez hojnych mecenasów.

Prywatnych filantropów.

Realizacja celów OOP jest możliwa

tylko dzięki Twojemu wsparciu finansowemu.

Dlaczego miałbyś pomóc?

 
 

Żeby wyrazić swoje poparcie dla naszych działań.

Twoje pieniądze, jako Twoja własność – to Twój głos.

 

Finansując nas, zabierasz stanowisko w sprawie stanu polskiej zieleni, otoczenia naszego życia. Zgaszasz się, że potrzebuje ono wszechstronnej pomocy na wielu poziomach. Potwierdzasz, że jesteśmy potrzebni i chcesz, żebyśmy wykonali swoją pracę dla naszego kraju i społeczeństwa.

 

Czemu nie staracie się o środki państwowe?

 
 

Będziemy. Ale jesteśmy temu bardzo niechętni.

Nie chcemy być beneficjentami przymusowych danin.

 

Wolelibyśmy nie pozyskiwać żadnych pieniędzy publicznych – czy to krajowych czy unijnych. Pieniądze publiczne są bezosobowe, a my chcemy być odpowiedzialni wobec prywatnych darczyńców – ludzi którym ZALEŻY.

Oddolność inicjatywy powstawania OOP ma być wzorem postawy obywatelskiej. Wiary w wartości takie jak: inwestowanie w rozwój, w przyszłość, perspektywiczne myślenie… i miłości do pięknych ogrodów. Robimy to dla Polski, z Polakami, dzięki polskiemu, społecznemu kapitałowi zaufania.

 

 

Przekaż darowiznę

za pomocą konta PayPal lub karty płatniczej:

 
 

Informacje o darowiźnie

Chcę przekazać darowiznę w kwocie:

zł1,000zł500zł100zł50Inna kwota

I would like this donation to repeat each month

Informacje o darczyńcy

Please do not display my name.

Chcę zapisać się do listy mailingowej

Przekaż

za pomocą przelewu tradycyjnego na konto bankowe:

 
 

konto bankowe: PL 29 1600 1039 1841 7442 6000 0001
IBAN: PPABPLPK
bank: BGZ BNP Paribas S.A

Dane:
Organizacja Ogrodów Polskich
ul. Św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

Na co zostaną przeznaczone

zbierane przez nas środki?

 
 
Na inwestycje w projekty

W tym momencie naszym priorytetem jest Ogrodowa Mapa Polski. Do umieszczenia na mapie jest wiele tysięcy parków i ogrodów. To ogrom pracy, któremu nie podołamy bez minimalnych inwestycji.

Chcemy poszerzać naszą otwartą bibliotekę ogrodową o kolejne pozycje, zwłaszcza zagraniczne.

Działania edukacyjne, związane z badaniem rynku, gromadzeniem, analizą i przetwarzaniem wiedzy nie wymagają wielkich nakładów… ale postępy w ich realizacji są powolne lub zatrzymane przez brak środków.

Na bieżące koszty funkcjonowania

Przede wszystkim na pensje pracowników. Działa z nami wielu wolontariuszy, ale osoby odpowiedzialne za organizację nie mogą wykonywać swojej pracy „od czasu do czasu”. Nie mogą też wybierać między pracą u nas, a koniecznością utrzymania się, chcemy być priorytetem ich zaangażowania zawodowego.

Poza tym potrzebujemy środków na podstawowe koszty organizacyjno – bytowe: wynajem biura, media, telefony, koszty księgowości, etc.

Na fundusz Ogrodów Otwartych

Będziemy zakładać nowoczesne parki – Ogrody Otwarte – na zawsze i dla każdego. Utrzymanie takich miejsc będzie wymagać dużych nakładów finansowych, więc wszystkie pieniądze, które nie będą musiały być wydane na koszty bieżące, będziemy odkładać na realizację tego przedsięwzięcia.

Pomóż założyć

prywatny Ogród Otwarty.

 
 

tlo_srednie_16Wyobraź sobie, że posiadana przez Ciebie nieruchomość może służyć okolicznym mieszkańcom, ale także odwiedzającym z całej Polski… przez następne dziesiątki i setki lat.

Że powstanie tam piękny park, służący rekreacji i relaksowi wszystkich pokoleń – ale także edukacji i rozwojowi wiedzy ogrodniczej.

Możesz zapewnić sobie nieśmiertelność, otwierając Ogród Otwarty swojego imienia. Czy to nie przepiękna idea?

Jeśli taka będzie Twoja wola – będziesz mógł w niej mieszkać do końca życia, opiekując się nią w o wiele świetniejszej formie. I być spokojnym, że nie zniszczeje, ale będzie kwitnąć i służyć po Twojej śmierci wielu przyszłym pokoleniom. A Twoje nazwisko zostanie na zawsze zapisane w historii – w nazwie miejsca, które ofiarowałeś.

Chcesz pomóc rzeczowo lub usługowo?

 
 

Skontaktuj się

Zostań partnerem

NO COMMENT

Sorry, the comment form is closed at this time.